Дистанционный развод

Семейное право - отрасль права, регулирующая семейные личные неимущественные и имущественные отношения между супругами, между родителями и детьми, усыновителями и усыновленными.
Ответить
Таня

Дистанционный развод

Сообщение Таня »

Я гражданка России, сейчас проживаю на территории Украины по временной регистрации. В данный момент я замужем за гражданином России и хочу с ним развестись, не выезжая в Россию. У меня есть несовершеннолетняя дочь. Как это сделать и какие документы для этого нужны?
Последний раз редактировалось Таня Пт июл 31, 2015 5:14 pm, всего редактировалось 1 раз.
Артем

Сообщение Артем »

Уважаемая Татьяна, если Ваш брак был заключен в России (по российскому законодательству), то и раторгать его нужно по российскому законодательству. А предусмотренна такой способ расторжения брака в России или нет, я к сожелению не знаю.
Я Вам посоветую обратится в посольство России.
Последний раз редактировалось Артем Пт июл 31, 2015 5:14 pm, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
Олег
Сообщения: 22
Зарегистрирован: Пн мар 13, 2006 12:08 pm
Откуда: Харьков

Сообщение Олег »

Первое:
Статья 160 Семейного кодекса РФ.

Расторжение брака

1. Расторжение брака между гражданами Российской Федерации и иностранными гражданами или лицами без гражданства, а также брака между иностранными гражданами на территории Российской Федерации производится в соответствии с законодательством Российской Федерации.

2. Гражданин Российской Федерации, проживающий за пределами территории Российской Федерации, вправе расторгнуть брак с проживающим за пределами территории Российской Федерации супругом независимо от его гражданства в суде Российской Федерации. В случае, если в соответствии с законодательством Российской Федерации допускается расторжение брака в органах записи актов гражданского состояния, брак может быть расторгнут в дипломатических представительствах или в консульских учреждениях Российской Федерации.

3. Расторжение брака между гражданами Российской Федерации и иностранными гражданами или лицами без гражданства, совершенное за пределами территории Российской Федерации с соблюдением законодательства соответствующего иностранного государства о компетенции органов, принимавших решения о расторжении брака, и подлежащем применению при расторжении брака законодательстве, признается действительным в Российской Федерации.

4. Расторжение брака между иностранными гражданами, совершенное за пределами территории Российской Федерации с соблюдением законодательства соответствующего иностранного государства о компетенции органов, принимавших решения о расторжении брака, и подлежащем применению при расторжении брака законодательстве, признается действительным в Российской Федерации.

Второе, согласно Семейному Кодексу Украины:
Стаття 107. Розірвання шлюбу державним органом реєстрації
актів цивільного стану за заявою одного з
подружжя

1. Шлюб розривається державним органом реєстрації актів цивільного стану за заявою одного із подружжя, якщо другий із подружжя:

1) визнаний безвісно відсутнім;

2) визнаний недієздатним;

3) засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менш як три роки.

2. Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

Стаття 109. Розірвання шлюбу за рішенням суду за спільною
заявою подружжя, яке має дітей

1. Подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

2. Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

3. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

4. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.

Третье, согласно Приказу Минюста Украины №80/5 от 03.09.2002 года:
5.12. Реєстрація розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя у випадку, передбаченому статтею 106 Сімейного кодексу України ( 2947-14 ), провадиться на підставі їх письмової заяви, у якій повинно бути зазначено про відсутність у подружжя спільних дітей (додаток 19).
У цих випадках оформлення розлучення і видача подружжю свідоцтва про розірвання шлюбу провадиться на підставі постанови про розірвання шлюбу, що виноситься відділом реєстрації актів цивільного стану після закінчення одного місяця з дня подання подружжям заяви про розлучення, якщо вона не була відкликана. Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.
При обчисленні строку відповідно до чинного законодавства необхідно керуватися такими правилами: перебіг місячного строку починається наступного дня після подання до відділу реєстрації актів цивільного стану заяви і закінчується відповідного числа наступного місяця. Якщо це число припадає на неробочий день, то днем закінчення строку вважається наступний за ним робочий день.
5.13. Якщо один з подружжя через поважну причину не має можливості з'явитися для подання заяви про розірвання шлюбу (у зв'язку з тяжкою хворобою, тривалим відрядженням, проживанням у віддаленій місцевості), то той з подружжя, що з'явився, повинен подати від імені подружжя спільну заяву.
Підпис на заяві відсутнього з подружжя повинен бути належним чином засвідчений у нотаріальному порядку, про що робиться відмітка в записі акта та журналі обліку заяв.
5.14. Реєстрація розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя передбачає особисту присутність кожного з них або ж письмове підтвердження того з подружжя, що відсутній, про реєстрацію розірвання шлюбу.
Перед прийняттям заяви про розірвання шлюбу проводиться бесіда з особами, які подають заяву про розірвання шлюбу, щодо порядку та умов реєстрації розірвання шлюбу.
5.15. До заяви про розірвання шлюбу має бути додане свідоцтво про одруження. Якщо в подружжя такого свідоцтва немає, а запис акта про одруження в органі реєстрації актів цивільного стану не зберігся, то за наявності в паспортах або паспортних документах заявника відмітки (штампа) про одруження вимагати поновлення запису акта не потрібно. Про відсутність свідоцтва робиться відмітка на заяві про реєстрацію розірвання шлюбу. За наявності свідоцтва про одруження після складання запису акта про розірвання шлюбу воно повертається заявникам з відміткою про розлучення. Якщо запис про одруження був складений в органах реєстрації актів цивільного стану України, але не зберігся, і в подружжя немає свідоцтва про одруження, а також відсутні штампи (відмітки) про одруження в паспортах, паспортних документах, то реєстрація розірвання шлюбу може бути проведена тільки після поновлення запису акта про шлюб у встановленому законодавством порядку.
5.16. Якщо один з подружжя з поважних причин не може з'явитися на реєстрацію розірвання шлюбу, то при поданні заяви або впродовж місяця письмово він може повідомити відділ реєстрації актів цивільного стану про свою згоду на реєстрацію розірвання шлюбу за його відсутності, а також указати місцезнаходження органу реєстрації актів цивільного стану, до якого слід направити свідоцтво про розірвання шлюбу після реєстрації розірвання шлюбу. У такому разі підпис відсутнього з подружжя повинен бути засвідчений у нотаріальному порядку, про що робиться відмітка в графі "Для відміток" запису акта.
5.17. Якщо той з подружжя, який буде відсутній при реєстрації розірвання шлюбу, бажає після розлучення повернути своє дошлюбне прізвище, то він повинен зазначити про це в заяві про розлучення. Аналогічний запис провадиться і в постанові відділу реєстрації актів цивільного стану про розірвання шлюбу.
5.18. Якщо розірвання шлюбу на підставі рішення суду про розірвання шлюбу реєструється одним з подружжя, то при складанні актового запису в нього вносяться всі необхідні відомості щодо цієї особи. Щодо другого з подружжя зазначаються лише прізвище до розірвання шлюбу, ім'я, по батькові і сума державного мита, яку він має сплатити відповідно до рішення суду.
У цьому разі в свідоцтві про розірвання шлюбу зазначається прізвище, присвоєне після розірвання шлюбу лише тому з подружжя, який зареєстрував розлучення.

Это кратко.

Дальше.
Поскольку Вы имеете несовершеннолетнюю дочь, то органы РАГСа в Украине Вас не разведут - только суд.
Плюс - этот развод может иметь место в случае:
Цитата Конституции Украины:
Стаття 26. Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
Если Вы пребываете на территории Украины на законных основаниях - в путь.
Но путь этот будет долгим.
Как прокомментировал Артем - необходимо обращение в компетентные органы - либо в Посольство, либо в Консульство РФ в Украине.
Не лучше ли расторгнуть брак в России?
Последний раз редактировалось Олег Пт июл 31, 2015 5:14 pm, всего редактировалось 1 раз.
Таня

Сообщение Таня »

Чтобы расторгнуть брак в России мне нужно выехать туда где муж? Но я сейчас в Харькове, а раньше жила с мужем на Дальнем Востоке. Это очень далеко, да и дорого туда съездить. Поэтому и спрашивала как развестись находясь здесь.
Последний раз редактировалось Таня Пт июл 31, 2015 5:14 pm, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
Олег
Сообщения: 22
Зарегистрирован: Пн мар 13, 2006 12:08 pm
Откуда: Харьков

Сообщение Олег »

мой Вам совет:
посетите Генеральное консульство Российской Федерации в городе Харькове по адресу:
ул. Ольминского, 22.
Или напишите им по адресу: consul@online.kharkiv.com
У Вас дочь, а значит РАГС Вас не разведет, как я говорил Выше.
Последний раз редактировалось Олег Пт июл 31, 2015 5:14 pm, всего редактировалось 1 раз.
Татьяна Сергиенко

Сообщение Татьяна Сергиенко »

Прошу помочь. Мне нужен образец или копия решения суда о разторжении брака.
Последний раз редактировалось Татьяна Сергиенко Пт июл 31, 2015 5:14 pm, всего редактировалось 1 раз.
Артем

Сообщение Артем »

Татьяна Сергиенко писал(а):Прошу помочь. Мне нужен образец или копия решения суда о разторжении брака.
Образец можно поискать в интернете. Открываете поисковик, и ...
Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 4 гостя