вступление в наследство

ГРАЖДАНСКОЕ ПРАВО - отрасль права, регулирующая имущественные и связанные с ними личные неимущественные отношения участников гражданского оборота.
Ответить
Lyu
Сообщения: 4
Зарегистрирован: Пт фев 10, 2012 1:07 am

вступление в наследство

Сообщение Lyu » Пт фев 10, 2012 1:59 am

Пожилые брат и сестра жили какое-то время вместе в селе. Зарегистрированы были в других местах, где имеется у каждого собственность. Сестра умерла и оставила завіт на брата (замужем не была, детей нет), который утвержден сельсоветом. Мужчине ехать вступать в наследство по месту регистрации сестры? Куда обращаться?Вообще как все это происходит. Спасибо

Воланд
Магистр
Сообщения: 393
Зарегистрирован: Ср фев 01, 2006 8:10 am
Откуда: Харьков

Сообщение Воланд » Вс фев 12, 2012 9:23 am

Місце відкриття спадщини

Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна (частина перша та друга ст. 1221 Цивільного кодексу України).

При цьому, необхідно мати на увазі, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, а часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частини перша та друга статті 1220 Цивільного кодексу України).
[quote]Стаття 1221. Місце відкриття спадщини

1. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання
спадкодавця.

2. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем
відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або
основної його частини, а за відсутності нерухомого майна -
місцезнаходження основної частини рухомого майна.
[/quote]

[quote]– Для оформлення спадщини обов’язковими документами є: заява про прийняття чи відмову від спадщини, свідоцтво про смерть спадкодавця (оригінал і копію), паспорт й ідентифікаційний номер спадкоємця. Якщо спадщину оформляють за законом, також необхідні докази родинних відносин (свідоцтво про народження чи одруження, про зміну прізвища – оригінал і копію).

Якщо спадщину оформляють за заповітом, обов’язково треба мати оригінал і копію заповіту, довідку про місце відкриття спадщини (довідка з ЖЕКу про те, що померлий проживав і був постійно прописаний до дня смерті за цією адресою). Також потрібні документи на майно, яке належало померлому, залежно від того, що саме успадковуватимуть (ощадкнижки, акції, державні акти на право власності на квартиру або землю, технічний паспорт автомобіля тощо).

Якщо спадкоємець звертається по спадщину (незалежно від того, за законом чи за заповітом), він має особисто з’явитися до нотаріуса, бо через довіреність прийняття спадщини не можливе. Тоді вже в подальшому можна встановлювати докази родинних відносин. Перелік цих документів є у всіх державних і приватних нотаріальних конторах.

– В який термін і куди потрібно звертатися спадкоємцеві, щоб не втратити це майно?

– Відповідно до Цивільного кодексу, часом відкриття спадщини вважають день смерті особи або день, коли її оголошено померлою. Час відкриття спадщини можна підтвердити свідоцт­вом про смерть спадкодавця, що його видає РАЦС.

Від терміну, зазначеного у свідоцтві, визначають шість місяців, коли людина-спадкоємець має право звернутися по прийняття спадщини або від­мовитися від неї. Якщо особа звернулася по прийняття спадщини в шестимісячний термін, вона подає заяву про те, що приймає цю спадщину.

Звичайно, є випадки в законодавстві, коли людина не звернулася протягом цього пів­річного терміну, але її вважають такою, яка прийняла спадщину. Це відбувається тоді, коли спадкоємець постійно проживав однією сім’єю зі спадкодавцем (це можна підтвердити довідками з ЖЕКу, записом у будинковій книзі, довідками з територіальних громад за місцем проживання). Тоді цю особу вважають такою, яка прийняла, але не оформила спадщину, і цей шестимісячний термін не має для неї ніякого значення. Він має значення для другої, третьої, четвертої та п’ятої черг спадкування.

Якщо особи, які належать до цих черг, пропустили термін прийняття спадщини – вони вже фактично не можуть її прийняти, хіба що суд вирішить продовжити цей термін. Практика засвідчує, що суд продовжує термін прийняття спадщини орієнтовно до трьох місяців.[/quote]
источник http://ditu.ks.ua/2010-02-09-20-04-07/2 ... 4-14-45-31

Lyu
Сообщения: 4
Зарегистрирован: Пт фев 10, 2012 1:07 am

Сообщение Lyu » Сб фев 25, 2012 1:32 am

Спасибо за ответ. Уточните, пожалуйста. Нашлось завещание, которое сестра писала на своего брата. Завещание написано в городе у нотариуса, где женщина зарегистрирована на протяжении десятков лет. Но больше десяти лет проживала в селе. Брат сначала ездил часто помогал, а потом подолгу жил с ней. Похоронил брат в селе. К нотариусу обращаться в городе, где написано завещание и находится имущество женщины?

Аватара пользователя
Jurist
Младший консультант
Сообщения: 173
Зарегистрирован: Чт ноя 08, 2007 12:46 pm

Сообщение Jurist » Вт фев 28, 2012 10:08 pm

Місце відкриття спадщини

Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Lyu писал(а): где находится имущество женщины
Вы сами ответили на свой вопрос


Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 0 гостей