Как подать на алименты?

Семейное право - отрасль права, регулирующая семейные личные неимущественные и имущественные отношения между супругами, между родителями и детьми, усыновителями и усыновленными.
Ответить
Ива

Как подать на алименты?

Сообщение Ива » Пн авг 16, 2010 1:26 pm

Добрый день! В разводе с бывшим мужем уже 9 лет. Две дочери - 21 и 15 лет. При разводе на алименты не подавала(попросил бывший муж, обещал исправно платить алименты). Шесть лет алименты приносил вовремя, но процент высчитывал не из начисленных, а из полученных на руки. Пыталась возмутиться, но тогда он устраивал мне тихую месть - не являлся с месяц, прятался от меня на работе, просил сотрудников врать, что уехал в командировку и тд. В общем, я выглядело глупо, смешно и как агрессор. Поэтому я сдалась и только изредка удавалось поговорить с ним по телефону. Через год после развода заболела младшая дочь. Эписиндром. Статус. Реанимация. Паралич левой стороны.Грозила инвалидность. Все мои усилия были брошены на обследование и лечение. Было достаточно дорого все, мне помогали мои родители. Попросила бывшего мужа, но он сказал, что сам бедствует и добавил двадцать гривен к алиментам.
Думаю, что так бы я и терпела всю эту лабуду, но два года назад он стал приносить алименты все нерегулярнее и меньше(это он уже платил алименты только младшей). Все попытки объясниться превращались в игру в прятки, ехидство по телефону и бросание трубки. Вот. А где он живет я не знаю(знать бы и не желала, но как теперь подать на алименты?). Когда мы жили вместе, то жили в моей квартире, а прописан он был у матери.К этому времени матери его не стало, в квартире его матери живет его сестра с семьей, разговаривать с ней бесполезно, только слышит мой голос начинает на меня орать.Инициатором развода была я. Так как он завел на работе подружку, стал попивать, не являться домой и не носил с год зарплату. Разводиться он не хотел, до сих пор попрекает меня, что я не терпела "как все нормальные бабы" и выжила его из семьи. Но я за год его гулек чуть умом не тронулась, собственно, сейчас я все еще лечу депрессию.
Вот. Чтобы не убить его я хочу подать на алименты. Не подскажите ли, могу ли я подвать в суд по своему месту жительства? Хорошо бы струсить с него побольше денег. Это возможно? И могу ли я стребовать алименты за три года на старшую (она не работает, учится в институте и я и не собиралась бы возникать, но достал уже). Заранее благодарна.

Urist-Traktorist
Магистр

Re: Как подать на алименты?

Сообщение Urist-Traktorist » Пн авг 16, 2010 2:45 pm

Ива писал(а): Как подать на алименты. Две дочери - 21 и 15 лет.
Скачать с Интернета типовые образцы исков, переделать под Ваши данные и подать в суд по месту своего жительства.
Например, на 15-ти летнюю дочь:
http://www.uapravo.com/p136/
На 21 летнюю:
http://myprava.ru/load/4-1-0-6
Можна попытаться стянуть алименты за прошедшие три года:
Сімейний кодекс
Стаття 191. Час, з якого присуджуються аліменти на дитину
1. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
2. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.
Ива писал(а): Не подскажите ли, могу ли я подвать в суд по своему месту жительства?
Да, можете!
ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Стаття 110. Підсудність справ за вибором позивача
1. Позови про стягнення аліментів, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред'являтися також за місцем проживання позивача.
Ива писал(а): И могу ли я стребовать алименты за три года на старшую (она не работает, учится в институте
За прошедшие три года - можно попытаться, но надо доказать, что "... Ви вживали заходи щодо одержання аліментів з відповідача, але не могли їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. "
А ось до досягненню нею 23-х років, - ДА:
Сімейний кодекс
Глава 16
ОБОВ'ЯЗОК БАТЬКІВ УТРИМУВАТИ ПОВНОЛІТНІХ ДОЧКУ, СИНА ТА ЙОГО ВИКОНАННЯ
Стаття 198. Підстави виникнення обов'язку батьків утримувати повнолітніх дочку, сина
1. Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.
Стаття 199. Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання
1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
2. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Стаття 200. Розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина
1. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.
2. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Стаття 201. Застосування норм цього Кодексу до відносин щодо обов'язку батьків утримувати повнолітніх дочку, сина
1. До відносин між батьками і дочкою, сином щодо надання їм утримання застосовуються норми статей 187, 189-192 і 194-197 цього Кодексу.
ТОБТО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ І СТ. 191 (див. вище) - можна стягнути і за три минулі роки, якщо докажете ... і т.д.
Ива писал(а): Хорошо бы струсить с него побольше денег. Это возможно?
Больше 1/2 заработка (дохода) - не возможно по закону.
Поэтому просите в суде 1/3 заработка (дохода) на 15-ти летнюю дочь и 1/6 - на 21-летнюю дочь.
Потом подадите на дополнительные расходы:
Сімейний кодекс
Стаття 185. Участь батьків у додаткових витратах на дитину
1. Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).
2. Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.
Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.
Удачи!
PS. Торопитесь!
Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

Ива

Сообщение Ива » Пн авг 16, 2010 8:56 pm

Спасибо!

Ответить