увольнение инвалида с детства по сокращению штатов

ТРУДОВОЕ ПРАВО - отрасль права, регулирующая трудовые отношения физических и юридических лиц, и некоторые другие отношения, тесно связанные с ними.
Ответить
валерон
Сообщения: 3
Зарегистрирован: Ср окт 22, 2008 6:50 pm
Откуда: г.Желтые Воды

увольнение инвалида с детства по сокращению штатов

Сообщение валерон » Ср окт 22, 2008 8:10 pm

Моему брату,инвалиду 3 группы (олигофрения),вручили уведомление про увольнение по сокращению штатов.На сегодняшний день ему 42 года (1966 г.р.).Общий трудовой стаж 23 года.Может ли он рассчитывать на назначение пенсии по возрасту в связи с сокращением.Учитывая его диагноз практически не возможно будет найти работу,а прожить на пенсию в 300 грн. по 3 группе - не реально.Что можно предпринять в данной ситуации с точки зрения юристов и закона?

Пронин
Практикант
Сообщения: 157
Зарегистрирован: Пн сен 08, 2008 8:20 pm
Откуда: Харьков

Сообщение Пронин » Сб окт 25, 2008 9:24 pm

В КЗоТе четко написано, что делать. Статья 49-2. Порядок высвобождения работников
Про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.
При вивільненні працівників у випадках змін в організації виробництва і праці враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством.
Одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятості(это даст возможность получать пособие по безработице) або працевлаштовується самостійно. Водночас власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.
Державна служба зайнятості пропонує працівникові роботу в тій же чи іншій місцевості за його професією, спеціальністю, кваліфікацією, а при її відсутності - здійснює підбір іншої роботи з урахуванням індивідуальних побажань і суспільних потреб. При необхідності працівника може бути направлено, за його згодою, на навчання новій професії (спеціальності) з наступним наданням йому роботи.

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость