Оспорить дарственную.

ГРАЖДАНСКОЕ ПРАВО - отрасль права, регулирующая имущественные и связанные с ними личные неимущественные отношения участников гражданского оборота.
Ответить
Кравченко Наталья
Сообщения: 1
Зарегистрирован: Пн май 09, 2011 6:18 pm
Откуда: украина г.кременчуг
Контактная информация:

Оспорить дарственную.

Сообщение Кравченко Наталья » Пн май 09, 2011 6:41 pm

У моей мамы приватизированная трёх комнатная квартира.Мама сделала дарственную на брата по смерти могу ли я её оспорить и поделить поровну.?

Аватара пользователя
ОльгаК
Консультант
Сообщения: 228
Зарегистрирован: Вт фев 24, 2009 12:32 pm
Откуда: Харьков 80502287137

Сообщение ОльгаК » Вт июл 05, 2011 2:14 pm

Стаття 1224. Усунення від права на спадкування
1. Не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя.
Положення абзацу першого цієї частини не застосовується до особи, яка вчинила такий замах, якщо спадкодавець, знаючи про це, все ж призначив її своїм спадкоємцем за заповітом.
2. Не мають права на спадкування особи, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на спадкування у них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині.
3. Не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні права не були поновлені на час відкриття спадщини.
Не мають права на спадкування за законом батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов'язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.
4. Не мають права на спадкування за законом одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду.
Якщо шлюб визнаний недійсним після смерті одного з подружжя, то за другим із подружжя, який його пережив і не знав та не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на спадкування частки того з подружжя, хто помер, у майні, яке було набуте ними за час цього шлюбу.
5. За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.
6. Положення цієї статті поширюються на всіх спадкоємців, у тому числі й на тих, хто має право на обов'язкову частку у спадщині, а також на осіб, на користь яких зроблено заповідальний відказ.
(Кодекс цивільний, ВР України, від 16.01.2003, № 435-IV "Цивільний кодекс України")

Solicitor
Сообщения: 6
Зарегистрирован: Вт июл 19, 2011 4:38 pm
Откуда: Харьков

Сообщение Solicitor » Ср июл 20, 2011 9:49 am

Дарственную можно оспорить лишь в том случае, если доказать, что мама не осознавала сути своих действий, ее принудилии подписать дарственную силой, либо обманным путем.
Также такое возможно, если в судебном порядке будет доказана мамина недееспособность, или ограниченная дееспособность в тот момент, когда она подписывала дарственную.


Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 0 гостей