Страница 1 из 1

Пожалуйста, ответьте на задачу

Добавлено: Пт фев 03, 2012 8:44 pm
Милиса
Увечері до Леоненка, що сидів поблизу свого будинку, підійшов неодноразово судимий Пугач у нетверезому стані і почав вимагати гроші, які Леоненко нібито йому заборгував. Коли Леоненко заявив, що ніякого боргу за ним немає, Пугач схопив його за комірець сорочки, з погрозами вбити повалив на землю й сам упав поруч з ним.
Підвівшись, Пугач вихопив з кишені фінський ніж і з криком "Заріжу!" накинувся на Леоненка. Той вихопив ніж із рук Пугача і, захищаючись (Пугач намагався задушити Леоненка руками), наніс йому поранення ножем і відбіг убік.
Пугач несподівано підвівся та, схопивши цеглину, замахнувся на Леоненка. Тоді той ударив його ногою. Удар призвів до смерті Пугача.
1. Чи є в діях Леоненка склад злочину? Чи можна сказати, що Леоненко діяв у стані необхідної оборони?
2. Назвіть умови, за яких дії особи вважаються такими, що створюють наявність необхідної оборони. Чим необхідна оборона відрізняється від заходів щодо затримання злочинця?
Відповідаючи на запитання, спирайтеся на ч. З ст. 27 та ч. 5 ст. 55 Конституції України, ст. 36, 38 КК України і постанову Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику у справах про необхідну оборону" від 26 квітня 2002 р. № 1.

Добавлено: Ср фев 08, 2012 9:46 am
Адвокат
Девушка, в задаче нет ничего архисложного. Все через это проходили.
Когда вы станете судьей, адвокатом или прокурором, то на кону будет стоять не оценка, а судьба реального живого человека (возможно и не одного). Поэтому, сделайте над собой усилие, почитайте нормативку и - вперед!