Выписаться из квартиры если есть малолетний ребенок

Жилищное право Украины - совокупность правовых норм в Украине, которые регулируют жилищные правоотношения между гражданами, гражданами и государственными и общественными организациями в процессе реализации конституционных прав на жильё.
Ответить
-=Vovka=-
Сообщения: 1
Зарегистрирован: Вт мар 06, 2012 6:48 pm

Выписаться из квартиры если есть малолетний ребенок

Сообщение -=Vovka=- » Вт мар 06, 2012 7:06 pm

Ситуация такая.
В однокомнатной квартире прописан я и мой 6-ти летний сын. Жена является собственником квартиры, но прописана у матери и менять прописку не хочет, т.к. нужно будет переделывать многие документы, а это стоит денег и нервов...
Я стал собственником дома в деревне. Хотел туда перепрописаться. Паспортистка говорит, что нельзя, т.к. в квартире остается прописанным малолетний ребенок. Ладно, тогда я выпишусь вместе с ребенком (приходил всей семьей) - нельзя, нужно решение опекунского совета.
При этом не просила показать ей ни один документ!

Пожалуйста, посоветуйте как быть? Паспортистка явно хочет денег, но 200грн ей мало!
Последний раз редактировалось -=Vovka=- Пт июл 31, 2015 5:20 pm, всего редактировалось 1 раз.

Аватара пользователя
Jurist
Младший консультант
Сообщения: 173
Зарегистрирован: Чт ноя 08, 2007 12:46 pm

Сообщение Jurist » Пн мар 12, 2012 4:33 pm

В законодательство был внесен ряд изменений, и не углубляясь в детали получается следующее:
Слід також звернути увагу не те, що дозвіл органу опіки та піклування потрібен не лише в тому разі, якщо дитина є співвласником нерухомості, а й у тому випадку, якщо має місце лише реєстрація дитини в житловому приміщенні. Оскільки, одним з правочинів, які не можуть вчиняти батьки без дозволу органів опіки та піклування, відповідно до статті 177 Сімейного кодексу України є відмова від майнових прав дитини, до яких відноситься, зокрема, і право користування жилим приміщенням. Адже, відповідно до частин другої та третьої статті 18 Закону України "Про охорону дитинства" діти -
члени сім’ї наймача або власника жилого приміщення мають право користуватися займаним приміщенням нарівні з власником або наймачем. Органи опіки та піклування зобов’язані здійснювати контроль за додержанням батьками або особами, які їх замінюють, майнових та житлових прав дітей при відчуженні жилих приміщень та купівлі нового житла.
Ст 177 Семейного Кодекса
Стаття 177. Управління майном дитини

1. Якщо у малолітньої дитини є майно, батьки управляють ним без спеціального на те повноваження. Батьки зобов'язані вислуха­ти думку дитини щодо способів управління її майном.

2. При вчиненні одним із батьків правочинів щодо майна ма­лолітньої дитини вважається, що він діє за згодою другого з батьків. Другий з батьків має право звернутися до суду з вимогою про визнання правочину недійсним як укладеного без його згоди, якщо цей правочин виходить за межі дрібного побутового.

3. Батьки вирішують питання про управління майном дитини спільно. Спори, які виникають між батьками щодо управління майном дитини, можуть вирішуватися органом опіки та піклуван­ня або судом.

4. Після припинення управління батьки зобов'язані повернути дитині майно, яким вони управляли, а також доходи від нього.

5. Неналежне виконання батьками своїх обов'язків щодо уп­равління майном дитини є підставою для покладення на них обов'язку відшкодувати завдану їй матеріальну шкоду.
Также следует обратить внимание на ст. 17
З А К О Н У К Р А Ї Н И Про охорону дитинства
Стаття 17. Право дитини на майно

Кожна дитина, в тому числі й усиновлена, має право на
одержання в установленому законом порядку в спадщину майна і
грошових коштів батьків чи одного з них у разі їх смерті або
визнання їх за рішенням суду померлими незалежно від місця
проживання. Дитина, батьки якої позбавлені батьківських прав, не
втрачає права на успадкування їх майна.

У разі визнання батьків або одного з них рішенням суду
безвісно відсутніми дитина має право на утримання за рахунок їх
коштів і майна.

Батьки або особи, які їх замінюють, не мають права без
дозволу органів опіки і піклування, наданого відповідно до закону,
укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та/або
державній реєстрації, відмовлятися від належних дитині майнових
прав
, здійснювати поділ, обмін, відчуження житла, зобов'язуватися
від імені дитини порукою, видавати письмові зобов'язання.
{ Частина третя статті 17 в редакції Закону N 3234-VI ( 3234-17 )
від 19.04.2011 }

Суд у разі позбавлення батьків батьківських прав або
відібрання дитини без позбавлення батьківських прав одночасно
накладає заборону на відчуження майна та житла дітей, про що
повідомляє нотаріуса за місцем знаходження майна та житла.
{ Частина четверта статті 17 із змінами, внесеними згідно із
Законом N 2435-VI ( 2435-17 ) від 06.07.2010 }

Інші майнові права дитини та порядок їх захисту
встановлюються законами України.
Трактуя выделенную фразу, можно говорить что Вы лишаете ребенка его законного права пользования жильем.

Хотя с другой стороны место регистрации (прописки) не является местом жительства. Проще говоря, человек может быть зарегистрирован в одном месте, а проживать в другом.

Дальше нужно глубже вникать

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 2 гостя