Встречи с ребенком

Семейное право - отрасль права, регулирующая семейные личные неимущественные и имущественные отношения между супругами, между родителями и детьми, усыновителями и усыновленными.
Ответить
CCCGGG

Встречи с ребенком

Сообщение CCCGGG » Пт окт 21, 2011 2:21 pm

Здравствуйте. Помогите с такой ситуацией.... Мы с женой находимся в стадии развода (она подала в суд на развод, заседания еще не было). Есть квартира трехкомнатная и есть пятилетний ребенок. Она забрала вещи свои и ребенка, и переехала с ним в двухкомнатную к бабушке с дедушкой. При этом совсем не дает мне видеться с ребенком. А у меня с ним хорошие отношения, и он и я скучаем по друг другу. Я смог с ним поговорить по телефону всего один раз. Что мне можно сделать в этой ситуации чтобы я мог с ним общаться. До суда еще долго, т.е. мы официально еще в браке, да и суд будет длиться какое-то время. А сын и я хотим видеться друг с другом.
Последний раз редактировалось CCCGGG Пт июл 31, 2015 5:20 pm, всего редактировалось 1 раз.

Воланд
Магистр

Сообщение Воланд » Пт окт 21, 2011 8:30 pm

Если с женой не договоритесь - то только суд определит порядок общения с ребенком.

Чисто личное мнение: как бы там ни было между вами; ребенку нужен и папа и мама. Нужно переступить через свои амбиции и обиды и растить нормально ребенка, пусть и порознь. В противном случае (если жена невменяемая) собирать факты препятствия с ее стороны видеться с ребенком и просить суд что б ребенок жил с отцом, а с матерью только виделся. Но это как крайний выход
Последний раз редактировалось Воланд Пт июл 31, 2015 5:20 pm, всего редактировалось 1 раз.

CCCGGG

Сообщение CCCGGG » Сб окт 22, 2011 8:41 am

В том то и дело, я понимаю что ребенку нужны и мама, и папа, и бабушки с дедешками. Но жена совершенно не идет на контакт. Моя мама тоже не может видеть ребенка. Скажите пожалуйста как и какие доказательства могут быть собраны и представлены в суде?
Последний раз редактировалось CCCGGG Пт июл 31, 2015 5:20 pm, всего редактировалось 1 раз.

Адвокат

Сообщение Адвокат » Сб окт 22, 2011 5:35 pm

CCCGGG писал(а):В том то и дело, я понимаю что ребенку нужны и мама, и папа, и бабушки с дедешками. Но жена совершенно не идет на контакт. Моя мама тоже не может видеть ребенка. Скажите пожалуйста как и какие доказательства могут быть собраны и представлены в суде?
Для обращения в суд достаточно ч. 1 ст. 159 СК Украины.
Далее ссылайтесь на препятствование в общении с ребенком (можно пригласить свидетелей, написать пару писем с требованием разрешить видеться с ребенком и т.д.).
А далее - по решению суда, которое обеспечивается принудительным исполнением.
Последний раз редактировалось Адвокат Пт июл 31, 2015 5:20 pm, всего редактировалось 1 раз.

CCCGGG

Сообщение CCCGGG » Пн окт 24, 2011 8:18 am

Спасибо за ответы. Однако как я понимаю, практически не реально получить разрешение от суда на проживание ребенка с отцом.... Как максимально можно склонить суд в свою сторону? Все мои просьбы к жене просто игнорируются. Они прячутся. Ребенка даже из квартиры практически не выпускают гулять. Звоню в дверь - затихают, но но этого слышно что все дома. Вызывал милицию, написал заявление что препятствуют видеться с ребенком. Что еще можно предпринять, чтобы в суде добиться максимального времени на общения с ребенком?

Артем

Сообщение Артем » Ср окт 26, 2011 11:12 pm

CCCGGG писал(а): Однако как я понимаю, практически не реально получить разрешение от суда на проживание ребенка с отцом....
Ну не совсем так категорично...
Условия проживания нынешние, и которые Вы предложите; обеспечение (доход Ваш против их); даже образ жизни (моральная сторона)... Апеллировать можно всем, что необходимо для нормального развития ребенка...
Ребенка даже из квартиры практически не выпускают гулять
Есть квартира трехкомнатная.... переехала с ним в двухкомнатную к бабушке с дедушкой.
Последний раз редактировалось Артем Пт июл 31, 2015 5:20 pm, всего редактировалось 1 раз.

Артемий
Контактная информация:

Сообщение Артемий » Вт ноя 01, 2011 12:13 pm

любой человек должен понимать что сын с отцом должны видеться, так что рассчитывайте на понимание от жены
Последний раз редактировалось Артемий Пт июл 31, 2015 5:20 pm, всего редактировалось 1 раз.

Urist-Traktorist
Магистр

Сообщение Urist-Traktorist » Пн ноя 07, 2011 4:20 pm

Адвокат писал(а):...
А ты, какого хера, залез сюда со своей рекламой!?
Последний раз редактировалось Urist-Traktorist Пт июл 31, 2015 5:20 pm, всего редактировалось 1 раз.

CCCGGG

Сообщение CCCGGG » Чт дек 01, 2011 8:15 am

К сожалению, нет никакой возможности договориться с женой. Что делать - не знаю. На звонки не отвечает, двери не открывает. Ребенка не вижу уже порядка двух месяцев. Вызывал милицию, все бестолку. Они также стучат в закрытую дверь и уходят. Жена с тёщей и тестем только из окон поглядывает кто пришел. Так ниразу и не удалось даже краем глаза взглянуть на сына.

Светлана

Сообщение Светлана » Чт дек 01, 2011 3:06 pm

Відповідно до законодавства України батьки мають рівні права щодо участі у вихованні дитини. Питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Але на практиці тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, реалізувати це право практично не вдається.

Часто після розлучення батько дитини не так вже й прагне спілкування з дитиною, але його прагнення дошкулити своїй колишній дружині, завдати їй якомога більше хвилювань превалює над здоровим глуздом та, зокрема, над інтересами дитини. Не треба бути психологом, щоб розуміти, що ті відносини, які спостерігає дитина між своїми батьками (а батьки не бувають колишніми) накладають відбиток на все її майбутнє життя, і досить часто дитина дублює поведінку, а іноді й долю одного зі своїх батьків (дівчинка – матері, хлопчик - батька). Врахування цих обставин має безпосереднє відношення того, що батьки, які проживають окремо від дитини, зобов'язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею. Але, якщо спілкування дитини з тим з батьків, який проживає окремо від неї, перешкоджає її нормальному розвитку, таке спілкування може бути обмежене чи заборонене тим з батьків, з ким проживає дитина. Перешкодами для нормального розвитку дитини може бути як значна відстань між місцем проживання дитини та батька, матері, часте подолання якої заважає систематичному відвідуванню дитиною закладу освіти. В цьому разі тим з батьків, з ким проживає дитина, може бути скорочена періодичність побачень. Нормальному розвитку дитини може також перешкоджати аморальна, неправомірна поведінка того з батьків, який не проживає з дитиною. В цьому разі побачення дитини з такою особою можуть бути заборонені.

Спілкування дитини з тим з батьків, який проживає окремо, не повинне бути формальним, носити характер епізодичних зустрічей. Між тим з батьків, хто проживає окремо, і дитиною повинен існувати постійний, систематичний контакт. Таке спілкування повинне сприяти повноцінному вихованню дитини, його розвитку, оскільки спілкування дитини з батьками, а батьків - з своїми дітьми - служить задоволенню життєво важливих потреб як дитини, так і дорослих членів сім’ї.

Для вирішення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини один із батьків, що проживає окремо від дитини, звертається до служби у справах дітей міської ради за місцем проживання дитини. Якщо спір не вдається врегулювати, оскільки батьки не дійшли згоди, відповідно до статті 158 Сімейного кодексу України, орган опіки та піклування вирішує даний спір. Рішення органу опіки та піклування має виноситися, перш за все, з урахуванням інтересів дитини.

Той з батьків, хто проживає окремо, не має права вимагати спілкування в невстановлений час, порушувати нормальний режим життя дитини, приймати відносно неї будь-які рішення, не погоджуючи їх з іншим з батьків, тощо. Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим для виконання.

Право батьків на спілкування з дитиною відноситься до числа особистих. Тому його так важко забезпечувати за допомогою закону, можливості якого в цьому випадку обмежені. Сімейний кодекс України передбачає захист права того з батьків, хто проживає окремо від дитини, на виховання та спілкування з дитиною в адміністративному і судовому порядку.

Батьки можуть домовитися про порядок спілкування з дитиною як в усній, так і у письмовій формі. Сімейний кодекс України встановлює загальну норму, яка надає батькам дитини право врегулювати свої відносини за домовленістю (договором), якщо це не суперечить вимогам чинного законодавства України та моральним засадам суспільства. Вони мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини, при цьому не має значення причина роздільного проживання батьків. Договір має укладатися у простій письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню, його істотними умовами є умови про участь у забезпеченні умов життя дитини тим з батьків, хто буде проживати окремо, а також умови про здійснення ним права на особисте виховання дітей. Той з батьків, хто проживає з дитиною, у разі його ухилення від виконання договору зобов’язаний відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану другому з батьків.

Шановні батьки! У разі виникнення спорів щодо виховання ваших синів та дочок, звертаємося до вас з проханням в будь-якій ситуації знаходити взаємопорозуміння між собою заради збереження морального, психічного та фізичного здоров’я дітей.

Ответить