Порядок пользования жилым помещением

Семейное право - отрасль права, регулирующая семейные личные неимущественные и имущественные отношения между супругами, между родителями и детьми, усыновителями и усыновленными.
Ответить
Cергей
Сообщения: 1
Зарегистрирован: Пт апр 30, 2010 11:05 pm

Порядок пользования жилым помещением

Сообщение Cергей » Пт апр 30, 2010 11:16 pm

Бывшая жена подала иск об опрелении порядка пользования жилым помещением в моей частной квартире купленной задолго до брака.
Она и несовершеннолетний ребенок проживают в комнате 16 м кв. Я в комнате 20м кв. Моя мать проживает в комнате 18 м кв. Все прописаны тут.
Мотивирует тем, что после того, как я прописал свою мать, условия проживания в квартире уменьшились для ребенка (который болеет часто), да и норма 13,65 не соблюдается. Я полностью отрицаю исковые требования.
Каковы ее шансы, что суд поменяет в принудительном порядке комнаты между нами и заставит сделать раздельные договора с ЖЕКом? Что можно предпринять? Можно ли ее реально выселить из квартиры до совершеннолетия ребенка?
Последний раз редактировалось Cергей Пт июл 31, 2015 5:18 pm, всего редактировалось 1 раз.

Urist-Traktorist
Магистр
Сообщения: 533
Зарегистрирован: Вс окт 19, 2008 5:10 pm

Re: Порядок пользования жилым помещением

Сообщение Urist-Traktorist » Вт май 18, 2010 7:54 pm

Cергей писал(а):Бывшая жена подала иск об опрелении порядка пользования жилым помещением в моей частной квартире купленной задолго до брака.
И правильно сделала!
Згідно зі ст. 156 ЖК України члени сім’ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.
До членів сім’ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в ст. 64 цього кодексу.
Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням.
У разі відсутності угоди між власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім’ї про безоплатне користування жилим приміщенням до цих відносин застосовуються правила, встановлені ст.162 цього кодексу.
Зміст вказаної норми ЖК України не передбачає визнання колишнього члена сім’ї власника таким, що втратив право користування жилим приміщенням.
Діти, які не є власниками майна, що належить на праві власності їх батькам (інколи – іншим родичам), набувають права користування таким майном в силу прямого припису Закону (ст.ст. 3, 176 Сімейного кодексу и ст. 405 ЦК України). При цьому дане право не залежить від фактичного стану сімейних відносин. У ст. 18 Закону України “Про охорону дитинства” прямо вказано, що діти – члени сім’ї власника житлового приміщення мають право користуватися займаним приміщенням нарівні з власником.
Згідно з до ст. 12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей» щодо будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, право користування яким мають діти, потрібна згода органів опіки та піклування. Це особливий вид правочинів, при здійсненні якого…"Неприпустимо зменшення або обмеження прав і охоронюваних законом інтересів дітей при вчиненні будь-яких правочинів стосовно жилих приміщень".
Відповідно до ст. 29 ЦК України, ст.ст. 11, 18 Закону України «Про охорону дитинства», місце проживання дитини, як правило, визначається місцем проживання батьків, яке, в свою чергу, підтверджується їх реєстрацією, а у разі наявності реєстрації у дитини, місцем її проживання вважатиметься місце реєстрації. Склад осіб, в якості місця проживання яких зареєстрована квартира (житловий будинок), що є предметом відповідного правочину, підтверджується довідкою за формою №3 (з житлово-експлуатаційної дільниці).
Cергей писал(а): Она и несовершеннолетний ребенок проживают в комнате 16 м кв. Я в комнате 20м кв. Моя мать проживает в комнате 18 м кв. Все прописаны тут.
Явно нарушены права ребенка! У него в пользовании меньшая комната, чем у вас.
Cергей писал(а): Мотивирует тем, что после того, как я прописал свою мать, условия проживания в квартире уменьшились для ребенка (который болеет часто), да и норма 13,65 не соблюдается.
Стаття 176. Права батьків та дітей щодо користування майном
1. Батьки зобов'язані передати у користування дитини майно,
яке має забезпечити її виховання та розвиток.
Cергей писал(а): Я полностью отрицаю исковые требования.
Не трать, куме, силы!
Cергей писал(а): Каковы ее шансы, что суд поменяет в принудительном порядке комнаты между нами и заставит сделать раздельные договора с ЖЕКом?
Большие! Если нормальный адвокат ведет дело.
Cергей писал(а): Что можно предпринять?
Думать о ребенке!
Cергей писал(а): Можно ли ее реально выселить из квартиры до совершеннолетия ребенка?
Нет! И после совершеннолетия тоже, нет!
Дивись Ухвалу Судової колегії в цивільних справах Верховного Суду України від 01.12.1997 р. «Правові позиції, висловлені судовою колегією в цивільних справах Верховного Суду України…» регулюються Житловим кодексом України, дослівно:
Витяг з цієї Ухвали:
53. При вирішенні спорів, пов'язаних з користуванням жилими приміщеннями в будинках і квартирах, належних громадянам на праві приватної власності (про виселення, право користування тощо), слід виходити з норм глави 6 розділу III Житлового кодексу України про користування жилими приміщеннями в будинках (квартирах) приватного житлового фонду.
Норми глави 2 цього розділу ЖК щодо користування жилими приміщеннями в будинках державного і громадського житлового фонду до житлових відносин у приватному житловому фонді застосовуються у випадках, коли у главі 6 ЖК є посилання на них (ст. 116 ЖК щодо виселення членів сім'ї власника, які не є учасниками спільної власності на дане житло) або коли схожі житлові відносини не врегульовані нормами глави 6 і застосування до них норм глави 2 не суперечить їх змісту (наприклад, ст. 98 ЖК про судовий порядок виселення тимчасових жильців).
Тому посилання лише на те, що позивач є власником жилого приміщення, який має охоронюване законом право володіння, користування і розпорядження належним йому майном, не може бути підставою для виселення.
Не є підставою для виселення членів сім'ї власника жилого будинку (квартири), в тому числі і колишніх, сам факт переходу права власності на це майно до іншої особи (осіб), оскільки їх право користування жилим приміщенням врегульоване житловим законодавством, за яким ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом (ч.3 ст. 9 ЖК України).

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость