Доказать родство

Семейное право - отрасль права, регулирующая семейные личные неимущественные и имущественные отношения между супругами, между родителями и детьми, усыновителями и усыновленными.
Ответить
Vinogradinka

Доказать родство

Сообщение Vinogradinka » Чт окт 15, 2009 4:10 pm

Добрый день.
Такая ситуация. Моя мама дважды меняла фамилию при замужестве, у меня фамилия отца. Есть свидетельство о рождении мамы, есть документы о двух разводах, но естетственно нет документов о браке и о смене фамилии, есть мое свидетельство о рождении. Мама и бабушка умерли. Подскажите пожалуйста как мне доказать свое родство с бабушкой по материнской линии. Куда можно обратиться, чтобы получить "историю" смены фамилии мамы, чтобы можно было потом обратиться к нотариусу по поводу получения наследства после смерти бабушки.
Последний раз редактировалось Vinogradinka Пт июл 31, 2015 5:18 pm, всего редактировалось 1 раз.

Urist-Traktorist
Магистр

Сообщение Urist-Traktorist » Чт окт 15, 2009 8:00 pm

Ни кто, кроме Вас, эту цепочку не выстроит.
Поэтому напишите ее сами и действуйте.
Есть домовые и дворовые книги, которые хранятся в архивах местных советов (пос., гор. или сельсоветах) - там обычно записаны члены семьи, даты рождения и родственные связи. Брать оттуда выписки и заверять печатью местного совета.
Есть архивы "раксов и загсов" - обращаться туда.
Нотариус по Вашему заявлению должен делать запросы в указанные Вами организации или учреждения.
В сборе документов Вам может помочь и суд:
ЦПК України стаття 133. Забезпечення доказів
3. За заявою заінтересованої особи суд може забезпечити докази до пред'явлення нею позову.
Стаття 134. Заява про забезпечення доказів
1. У заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені: докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх забезпечити.
Стаття 135. Розгляд заяви про забезпечення доказів
3. У разі обґрунтованої вимоги заявника, а також якщо не можна встановити, до кого може бути згодом пред'явлено позов, заява про забезпечення доказів розглядається судом невідкладно лише за участю заявника.

Если не удастся найти документы прийдется искать свидетелей и устанавливать факт родства через суд, - "справа окремого провадження".
Последний раз редактировалось Urist-Traktorist Пт июл 31, 2015 5:18 pm, всего редактировалось 1 раз.

Urist-Traktorist
Магистр

Сообщение Urist-Traktorist » Пт окт 16, 2009 2:28 pm

До ______________ міськрайонного суду
_________________області

Заявник: Ільєнко Андрій Антонович,
який проживає за адресою: вул. Радужна, буд. 34,
с. ______________ ______________ району
______________ обл., поштовий індекс _____

Заінтересована ______________ міжрайонна державна
особа: податкова інспекція
вул. Горького, буд. 4, м. ______________
______________ обл., поштовий індекс 41100

Заява
про встановлення факту родинних відносин

16 лютого 2004 року померла моя сестра - Кремлянець Федосія Антонівна, яка в останні роки проживала разом зі мною в с. ______________ ______________ району ______________ області.
Після її смерті відкрилася спадщина на належний їй житловий будинок №56 по вул. Першотравневій в с. ______________ ______________ району ______________ області, який вона заповідала мені, що підтверджується доданою до заяви копією заповіту.
Спадкоємців, які б мали право на обов’язкову частку у спадщині у неї немає.
У встановлений законом шестимісячний строк після її смерті я звернувся до ______________ районної державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Під час звернення нотаріус запропонувала мені представити їй копію свідоцтва про одруження моєї сестри з Кремлянець Михайлом Івановичем та інші документи.
Однак зазначене нею свідоцтво моя сестра не зберегла. Вона реєструвала шлюб із своїм покійним чоловіком у ______________ сільській раді у лютому 1942 року і під час війни втратила видане їй свідоцтво.
Не збереглася і актова запис про реєстрацію шлюбу в архіві відділу реєстрації актів цивільного стану Сумського обласного управління юстиції, що підтверджується доданою до заяви довідкою.
У зв’язку з цим документально підтвердити факт наявності родинних відносин між мною і Кремлянець Ф. А. я не зміг, і мені було запропоновано звернутися до суду.
У відповідності з ч. 1 п. 5 ст. 234, п. 1 ч. 1 ст. 256 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають справи про встановлення фактів родинних відносин між фізичними особами при неможливості відновлення втрачених документів.
Крім доданих до заяви документів, зазначені мною обставини зможуть підтвердити Рогов Д.П. та інші свідки.
На підставі викладеного й у відповідності з ч. 1 п. 5 ст. 234, п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України

прошу:

1. Встановити факт, що померла 16 лютого 2004 року в с. ______________ ______________ району ______________ області Кремлянець Федосія Антонівна є моєю рідною сестрою.
2. Під час підготовки справи до судового розгляду вирішити питання про виклик до суду свідків:
- Рогова Дмитра Павловича, який проживає за адресою: вул. Марата, буд. 14, кв. 89, м. ______________ ______________ обл.,
- Рогової Наталії Іванівни, яка проживає там же.

Додатки:

1. Дві копії свідоцтва про народження Ільєнко Ф.А.
2. Дві копії свідоцтва про смерть Кремлянець Ф.А.
3. Дві копії свідоцтва про народження Ільєнко А.А.
4. Дві копії заповіту.
5. Довідка і копія довідки з місця проживання.
6. Довідка і копія довідки архіву.
7. Дві копії трьох листів Кремлянець Ф.А.
8. Квитанція і копія квитанції про сплату судового збору.
9. Квитанція і копія квитанції про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
10. Копія заяви.

„____”___________200___р. ____________Ільєнко А.А.
Последний раз редактировалось Urist-Traktorist Пт июл 31, 2015 5:18 pm, всего редактировалось 1 раз.

Vinogradinka

Сообщение Vinogradinka » Пт окт 16, 2009 3:01 pm

Спасибо за ответы и направление мыслей в нужную сторону.
Я почему-то совершенно не подумала, что архивы-то в загсе остаются даже после развода. И значит можно по идее получить у них справку.
Теперь хотя бы понятно с чего начинать.
Последний раз редактировалось Vinogradinka Пт июл 31, 2015 5:18 pm, всего редактировалось 1 раз.

Urist-Traktorist
Магистр

Сообщение Urist-Traktorist » Сб окт 17, 2009 8:28 pm

Vinogradinka писал(а):Я почему-то совершенно не подумала, что архивы-то в загсе остаются даже после развода. И значит можно по идее получить у них справку.
Теперь хотя бы понятно с чего начинать.
Не всегда разрешается сбор информации личного характера о других лицах. Поэтому лучше идти в архив с запросом от нотариальной конторы.

Ответить