Дележка имущества

ГРАЖДАНСКОЕ ПРАВО - отрасль права, регулирующая имущественные и связанные с ними личные неимущественные отношения участников гражданского оборота.
Ответить
LeranSS
Сообщения: 4
Зарегистрирован: Пт май 29, 2009 8:27 am

Дележка имущества

Сообщение LeranSS » Вт мар 27, 2012 5:24 am

Ситуация вот в чем: квартира была оформлена на отца, были прописаны и проживали четыре человека-он, мать, сын и внучка. Родители были лежачими больными, уход за ними, оплата всех коммунальных услуг осуществлялись сыном. Отец умер и через несколько месяцев умерла мать. Теперь старший сын, который не прописан, не проживал, за все время болезни отца появлялся раз в месяц с кило яблочек (живет не далеко)претендует на половину наследства. И требует продать квартиру и поделить деньги. Младшему с семьей идти жить не куда. Вопрос: Как можно побороться за квартиру с такими родственниками? или хотя бы обойтись наименьшими потерями. Отдать ему сразу половину стоимости квартиры не имеют возможности.
Последний раз редактировалось LeranSS Пт июл 31, 2015 5:20 pm, всего редактировалось 1 раз.

Аватара пользователя
Jurist
Младший консультант
Сообщения: 173
Зарегистрирован: Чт ноя 08, 2007 12:46 pm

Сообщение Jurist » Вт апр 10, 2012 3:25 pm

В Ваше случае стоит применить положение ст.

Стаття 1224. Усунення від права на спадкування

1. Не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили
життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили
замах на їхнє життя.

Положення абзацу першого цієї частини не застосовується до
особи, яка вчинила такий замах, якщо спадкодавець, знаючи про це,
все ж призначив її своїм спадкоємцем за заповітом.

2. Не мають права на спадкування особи, які умисно
перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни
або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на
спадкування у них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню
їхньої частки у спадщині.

3. Не мають права на спадкування за законом батьки після
дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні
права не були поновлені на час відкриття спадщини.

Не мають права на спадкування за законом батьки
(усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші
особи, які ухилялися від виконання обов'язку щодо утримання
спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.


4. Не мають права на спадкування за законом одна після одної
особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням
суду.

Якщо шлюб визнаний недійсним після смерті одного з подружжя,
то за другим із подружжя, який його пережив і не знав та не міг
знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на
спадкування частки того з подружжя, хто помер, у майні, яке було
набуте ними за час цього шлюбу.

5. За рішенням суду особа може бути усунена від права на
спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася
від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку
хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

6. Положення цієї статті поширюються на всіх спадкоємців, у
тому числі й на тих, хто має право на обов'язкову частку у
спадщині, а також на осіб, на користь яких зроблено заповідальний
відказ.

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 2 гостя